Jak na mikrovlnnou troubu?
K nepostradatelným součástem českých domácností patří v posledních letech i mikrovlnné trouby. Mohou sloužit k ohřívání, vaření nebo i dokonce k pečení. Čas od času ale i mikrovlnné trouby potřebují důkladnou úklidovou péči. Za vyzkoušení stojí několik ekologických triků, díky kterým se vyhnete chemickým odmašťovačům.
U nás v EkoBIT stavíme na několika základních možnostech, jak mikrovlnnou troubu rychle a zároveň pečlivě vyčistit. Osvědčilo se nám třeba používat speciální octový roztok. Stačí jen smíchat 150 ml octa se stejným dílem vody. Směs následně vložíte do trouby a vaříte jej několik minut na maximální výkon. Hrnek následně vyjměte a troubu díky účinkům octové páry jen pohodlně hadříkem vytřete.
I v případě mikrovlnných zařízení má obrovskou sílu citrón. Stačí dát několik jeho plátků do misky, kterou následně dejte do trouby, a to asi na pět minut. Opět dojde ke vzniku unikátní páry, která odpaří všechny nečistoty. Vlhký hadřík jich mikrovlnnou troubu následně snadno zbaví.
Citrónová procedura je rovněž vhodná i proto, že eliminuje případný nepříjemný zápach, který může být s mikrovlnnou troubou spojený. Účinek celého procesu je zároveň možné ještě pozdvihnout, a to v případě připojení pomerančové šťávy.
Svou funkci má v případě mikrovlnné trouby i sůl. Stačí ji do mikrovlnné trouby vložit a žárem ji nechat zhnědnout. Dojde díky tomu k odstranění mastnoty, kterou stačí následně už jen vysát, a poté ještě přetřít čistým a vlhkým hadříkem.
Využít můžete určitě i speciální přípravky, které se na mytí mikrovlnných zařízení běžně používají, a to ve formě spreje, roztoku nebo i třeba čistících ubrousků. Vyhněte se však písku nebo jinému abrazivnímu přípravku, který by mohl být pro vašeho kuchyňského miláčka velmi nebezpečný.